Şırnak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BAKANLIĞIMIZ KÜTÜPHANELER VE YAYIMLAR GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HAMDİ TURŞUCU'NUN İLİMİZİ ZİYARETİ

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer ÇELİK’in talimatlarıyla Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürümüz Sayın Hamdi TURŞUCU 08.12.2014 tarihinde ilimizi ziyaret etti etti.

Kütüphane hizmetlerinin daha verimli sunulması için yerinde incelemeler yapmak üzere İdil ve Cizre’deki İlçe Halk Kütüphanelerimiz ile İl Halk Kütüphanemizi ziyaret eden Genel Müdürümüz; kütüphanelerimizin okuyucu sayısının arttırılması yönünde her türlü imkânın sunulacağını, çocuk bölümümüzün yenilenmesi, çocuklarımızın kitaplarla daha fazla zaman geçirebileceği alanlar yaratılması için destek vereceklerini, bu kapsamda modern çağın gerektirdiği teknolojik donanımlı, güncel yayınları olan kütüphaneler olarak hizmet verileceğini belirtti. Halihazırda il halk kütüphanesiyle birlikte üç ilçemizde halk kütüphanesi bulunduğunu, ilimize yeni kütüphaneler kazandırılması için gerekli incelemelerin yapıldığını, Bakanlığımızın kütüphane hizmetlerini tüm vatandaşlarımıza etkin bir şekilde ulaştırma çabası içinde olduğunu ifade etti.

Genel Müdürümüz Sayın Hamdi TURŞUCU, Bakanlık Uzmanı Ahmet ALDEMİR, beraberlerinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Teymur EROL, kütüphanelerimizi yerinde inceledikten sonra İdil ve Cizre Kaymakamlarını, ardından Şırnak Valisi Sayın Hasan İPEK'e ziyarette bulundu. Ziyarette, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüzün yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürümüz, Kaymakamlarımızın ve Sayın Valimizin görüş ve önerilerini dinledi.   Vali Hasan İPEK de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Genel Müdürümüz Sayın Hamdi TURŞUCU ve Bakanlık Uzmanı Ahmet ALDEMİR'e çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 İlimizi ziyaret eden Genel Müdürümüze teşekkür ederiz. 

09 Aralık 2014 Salı 09:58:15